Producent płyt warstwowych i płyty obornickiej – Gór-Stal

Oryginalny dom z bali powstał z materiałów Gór-Stal

PRZEJDŹ DO KONTAKTU
Oryginalny dom z bali powstał z materiałów Gór-Stal
2016-02-11 12:38:56

Centrum Kulturalno-Handlowe Millenium Hall w Rzeszowie obchodziło swoje 4. urodziny. Z tej okazji na skwerze placówki w 10 dni zbudowano dom z bali. Do współpracy zaproszono firmę Gór-Stal, która dostarczyła termoizolacyjne płyty poliizocyjanuratowe (PIR).

Projekt "Twój pierwszy dom” to inicjatywa Polskiej Federacji Dekarzy, Blacharzy i Cieśli. Stworzyła ona dom w pełni funkcjonalny, całoroczny i spełniający surowe wymagania energooszczędności. Organizatorzy wybrali płytę termPIR AL marki Gór-Stal, stworzoną pod izolacje m.in. dachów, murów szczelinowych, posadzek, fundamentów i ścian działowych. Panele PIR stanowią optymalną alternatywę dla najbardziej popularnych materiałów termoizolacyjnych. Zapewniają efektywniejszą termoizolację w porównaniu do takich materiałów jak wełna mineralna lub styropian.

 - Budujemy domy w sposób nowoczesny. Unikamy wilgoci i utraty ciepła przez nieszczelności w konstrukcji. Duże znaczenie ma również fakt, że wszystkie materiały użyte do budowy domu, w tym drewno, są najwyższej jakości i mają wymagane certyfikaty umożliwiające ich sprzedaż - mówi Jerzy Romanow, prezes Polskiej Federacji Dekarzy, Blacharzy i Cieśli.

Dom powstawał na oczach klientów. Pracę fachowców można było obserwować przez 10 dni. Cena wywoławcza stanowiła 50% wartości rynkowej użytych materiałów i usług, czyli 75 000 zł. Ostatecznie – gotowy dom z bali został sprzedany za 100.000 zł. Niedługo zostanie przewieziony do szczęśliwych właścicieli. Konstrukcja domu jest szkieletowa, sprawdzona w naszej strefie klimatycznej, a jednocześnie umożliwiająca osiągnięcie wielu praktycznych korzyści przy zastosowaniu nowoczesnych materiałów.

Gór-Stal działa na rynku od 2003 roku. Firma zajmuje się produkcją najbardziej zaawansowanych technicznie i ekologicznie płyt warstwowych z rdzeniem poliuretanowym. Płyty te mają zastosowanie w budowie m.in.: hipermarketów, hal magazynowych, logistycznych, produkcyjnych czy fabryk.

Gorlicka firma dostarczyła płyty dla setek obiektów w Polsce i Europie. Gorlickie przedsiębiorstwo uruchomiło w bocheńskiej Strefie Ekonomicznej produkcję innowacyjnych paneli termPIR, które znajdują zastosowanie w systemach termoizolacyjnych dla budownictwa. Jest to druga tego typu fabryka na terenie kraju.