Producent płyt warstwowych i płyty obornickiej – Gór-Stal

Otwarcie nowej fabryki w Bochni

PRZEJDŹ DO KONTAKTU
Otwarcie nowej fabryki w Bochni
2015-02-22 12:25:09

W piątek, 27 listopada, jeden z największych polskich producentów płyt warstwowych z rdzeniem poliuretanowym otworzył swoją nową fabrykę paneli termPIR, która znajduje się w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Bochni. 

W uroczystym otwarciu fabryki uczestniczyło około 350 osób. Wśród nich byli m.in.: zarząd i pracownicy firmy, dostawcy, klienci, przedstawiciele władz miasta i powiatu,  a także kościoła na czele z biskupem tarnowskim - Andrzejem Jeżem. Całą uroczystość poprowadził natomiast znany satyryk – Piotr Bałtroczyk.  

- Tworzenie nowych miejsc pracy daje perspektywę dla przyszłych pokoleń. Zapaść demograficzna w przyszłości może doprowadzić do poważnej zapaści wszystkich struktur państwowych. Bardzo ważne są też dzisiaj nowe technologie, które będą służyły przez następne dziesięciolecia – powiedział Andrzej Jeż, biskup tarnowski.

Gorlickie przedsiębiorstwo uruchomiło w Bocheńskiej Strefie Ekonomicznej produkcję innowacyjnych paneli PIR, które znajdują zastosowanie w systemach termoizolacyjnych dla budownictwa. Jest to druga tego typu fabryka na terenie kraju. 

- Zakup działki w Bochni był strzałem w dziesiątkę. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że wybraliśmy to miejsce – dodał Franciszek Kluba, prezes zarządu Gór-Stal Sp. z o.o.

- Nowo otwarty zakład jest już drugim w Bocheńskiej Strefie Aktywności Gospodarczej, a budują się kolejne. Zaczyna działać mechanizm kuli śnieżnej i myślę, że należy patrzeć z optymizmem ​na przyszłość tego miejsca. Będzie ono stanowiło źródło dodatkowych dochodów dla miasta – powiedział podczas otwarcia Stefan Kolawiński, burmistrz Bochni.

Inwestycja powstała przy współfinansowaniu z funduszy Europejskich. Inwestycja pt.: „Wdrożenie innowacyjnej technologii produkcji paneli termoizolacyjnych typu PIR”, dofinansowana jest z środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 4.4, Nowe inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym.

Przypomnijmy, cała inwestycja wyniosła ponad 50 mln zł. W bocheńskiej fabryce zatrudnienie znalazło 50 osób. Łącznie firma Gór-Stal zatrudnia 130 osób.