Jakość płyt warstwowych

Jakość płyt warstwowych różnych producentów jest dość porównywalna. Wynika to ze stosowania zbliżonej konstrukcji oraz surowców. Jakość często jest więc drugorzędnym czynnikiem, na który zwraca się uwagę, wybierając producenta płyt warstwowych. Wszystkie wyroby tego typu muszą bowiem spełniać normy dopuszczające do wykorzystania ich w budownictwie.

Dostosowanie płyt warstwowych do potrzeb klienta

Wybierając producenta płyt warstwowych, warto skupić się na tym, czy umożliwia on dopasowanie odpowiedniej budowy takich wyrobów do potrzeb danej osoby. Wiele firm zapewnia opcję modyfikacji płyt, w zależności od tego, gdzie mają być one zastosowane. Istnieje możliwość wyposażenia ich w blachy przystosowane do użycia w obiektach przeznaczonych do  przetwarzania żywności. Ciekawym wyborem są też płyty z blachy kwasoodpornej, idealne dla przemysłu chemicznego.

Nośność płyt warstwowych

Ważnym czynnikiem jest też nośność płyt warstwowych. Dobiera się ją na podstawie tablic wytrzymałościowych dla konkretnych materiałów. Określają one maksymalne obciążenie dla konkretnej długości przęsła.

Poszczególne produkty mogą różnić się od siebie także widocznością elementów montażowych. W niektórych przypadkach są one  widoczne, a w innych –  ukryte. Wybór odpowiedniego wariantu powinien zależeć od założeń projektu i dokładnego zastosowania.