Trwałość płyt warstwowych a ich pielęgnacja i montaż

Płyty warstwowe są materiałem trwałym, jednak z biegiem czasu, pod wpływem niewłaściwej pielęgnacji i montażu, mogą utracić swoje właściwości. Najczęściej ma to miejsce w wyniku działania wilgoci i wysokich temperatur. Aby zachować płyty warstwowe w odpowiednim stanie na długi czas, trzeba zadbać o właściwy montaż takich elementów oraz ich regularne przeglądy.

W naszej firmie dbamy o to, by płyty warstwowe były odpowiednio zabezpieczone przed kondensacją wilgoci wewnątrz przegrody. W przypadku miejsc bardziej narażonych na działanie promieni słonecznych wykorzystujemy elementy w jasnych barwach, odbijających światło. Nie nagrzewają się one zbyt mocno, co wpływa na trwałość konstrukcji.

Jak długo można korzystać z hal z płyt warstwowych?

Hale z płyt warstwowych zaprojektowane i zamontowane w odpowiedni sposób nie odbiegają swoją trwałością od budynków murowanych. Wręcz przeciwnie, mają one liczne przewagi nad klasycznymi obiektami. Wznosi się je znacznie szybciej, co przekłada się na brak długich przestojów w pracy firmie. Konstrukcje z płyt warstwowych są także dużo tańsze. W połączeniu z trwałością i brakiem niezbędnych remontów przez nawet kilkadziesiąt lat stanowią one świetny wybór dla współczesnych przedsiębiorców.

Hale z płyty warstwowej różnią się od siebie w zależności od warunków, w których są wykorzystywane. Z tego powodu przed rozpoczęciem realizacji inwestycji tak ważne jest upewnienie się, że budynek będzie odporny na działanie wiatru, promieni słonecznych i zmiennych temperatur. Prawidłowy montaż to gwarancja funkcjonalności hali przez kolejne lata.