Fasady budynków spełniają funkcje reprezentacyjne. Nowoczesne fasady budynków biurowych, przemysłowych i mieszkalnych nie tylko zdobią, ale spełniają też funkcję termoizolacyjną.

Nowoczesny wygląd fasady budynku

Systemy fasadowe z płyt warstwowych to nowoczesny, lekki i technologicznie zaawansowany system stanowiący dobry wybór dla prestiżowych budynków, takich jak siedziby przedsiębiorstw czy obiekty użyteczności publicznej. Różne modele płyt i szeroka gama kolorów dają architektom możliwość realizacji swoich pomysłów. Fasady z płyt warstwowych są odporne na korozję koloru. Cechują się również znakomitą trwałością. Planując fasadę budynku z płyt warstwowych, bierze się pod uwagę bryłę budynku i opracowuje podziały elewacji, które uwzględniają rozmieszczenie stolarki okiennej. W zależności od układu podziały poziome lub pionowe narzucone są przez moduł płyt warstwowych. Na tej bazie producent płyt warstwowych wykonuje elementy prefabrykowane, z których zostanie wykonana fasada budynku. Dzięki temu wszystkie elementy wykończeniowe fasady budynku idealnie do siebie pasują i zapewniają jej efektowny wygląd.

Funkcjonalność systemów fasadowych

Poza walorami estetycznymi systemy fasadowe z płyt warstwowych mają również zalety funkcjonalne. Jednym z nich jest termoizolacyjność, znajdująca się pomiędzy okładzinami stalowymi pianka PIR. Okładzina nie zatrzymuje wilgoci wewnątrz materiału, dzięki temu doskonale chroni ścianę budynku. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie pustki powietrznej między płytą termoizolacyjną a płytą warstwową, która odprowadza nadmiar wilgoci. Dodatkową zaletą fasady z płyt warstwowych jest ich dobra izolacyjność akustyczna. Zewnętrzny ekran z płyt warstwowych oraz przestrzeń powietrzna pod termoizolacją stanowią skuteczną barierę akustyczną, dzięki temu budynek zostaje wyciszony. Ma to ogromne znacznie w przypadku obiektów znajdujących się w pobliżu ruchliwych ulic czy usytuowanych w centrach większych miast.

Podsumowując, fasady z płyt warstwowych są łatwe w montażu, zapewniają budynkom estetyczny wygląd przez długi czas, wyciszają je oraz zapewniają doskonałą termoizolacyjność. Wszystko to sprawia, że są doskonałym wyborem dla różnego typu budynków.