Producent płyt warstwowych i płyty obornickiej – Gór-Stal

Gór-Stal wspiera Światowe Dni Młodzieży

PRZEJDŹ DO KONTAKTU
Gór-Stal wspiera Światowe Dni Młodzieży
2016-05-24 10:45:47

Na konto bocheńskiego szpitala wpłynęło wsparcie finansowe pozwalające w znaczący sposób wesprzeć medyczne zabezpieczenie tak ważnego wydarzenia. Placówka w Bochni otrzymała bowiem status szpitala polowego – to tam w pierwszej kolejności trafiać będą potrzebujący pomocy. 

Szpital powołał już zespół ds. przygotowania zabezpieczenia medycznego Światowych Dni Młodzieży. Jego głównym celem jest koordynowanie działań wszystkich jednostek szpitala. Obejmują one m.in zabezpieczenie odpowiedniej liczby personelu medycznego, leków, żywności oraz sprzętu medycznego. 

- To ogromne wyzwanie, aby bieżącą działalność szpitala pogodzić z ​zapewnieniem ​bezpieczeństwa tak wielu pielgrzymom z całego świata - mówi Jarosław Kycia, dyrektor bocheńskiej lecznicy. - Wymaga to dużego wsparcia finansowego i ​sprzętowego, ​o które zabiegamy też w Ministerstwie Zdrowia i Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim - dodaje. 

Z inicjatywy bocheńskich ratowników medycznych szpital przygotowuje się również do przeprowadzenia ćwiczeń, które pozwolą sprawdzić wewnętrzne plany, procedury i ​zasady postępowania w sytuacjach nadzwyczajnych. 

Wsparcie finansowe udzielone przez Gór-Stal przyczyni się do zakupu niezbędnego wyposażenia medycznego.

 

 

ustawienia ciasteczek