Przegląd dachu i montaż!

Przegląd dachu budynku powinien być przeprowadzany regularnie. Często błędy popełnione podczas montażu, zauważyć można dopiero po kilku latach. Nie bez powodu wielu specjalistów twierdzi, że dach jest jednym z najtrudniejszych elementów budowy domu. Trudności pojawić się mogą w miejscach, gdzie koniecznie jest montowanie elementów wykonanych z blachy, ale również w miejscach, gdzie należy dach uszczelnić lub wykonać obróbki blacharskie. Jakie błędy są najczęstsze przy wykonywaniu dachu z płyt warstwowych?

Najczęstsze błędy przy wykonywaniu dachu!

Każdy dach jest inny i każdy z nich wymaga rozwiązań dostosowanych do danej konstrukcji budynku. Uszkodzenia dachu z płyt warstwowych można podzielić na kilka podstawowych czynników takie jak:

  • Wilgotność. Otóż niewłaściwie dobrana wentylacja może być główną przyczyną problemów z dachem. Dzieje się tak, dlatego, że powstająca w środku budynku para wodna, zaczyna kumulować się w izolacji. W ten sposób nie pełni ona swojej podstawowej funkcji.
  • Uszkodzona więźba dachowa, czyli drewniany szkielet dachu.
  • Uszkodzone lub źle wykonane poszycie. Jest to wewnętrzna część dachu, folie, ocieplenie czy elementy zabudowy. Tych elementów nie widać w etapie eksploatacji. Aby uniknąć ryzyka rozerwania się folii, stosuje się paski z folii rozprężnych, które przykleja się w miejscach przybijania gwoździ.

Jest wiele innych błędów przy wykonaniu dachu z płyt warstwowych takich jak niewłaściwie wykonana obróbka blacharska, użycie nieodpowiednich narzędzi czy niewłaściwie ukształtowane spadki stropodachu. W razie wystąpienia uszkodzeń dachu spowodowanych którąś z wymienionych przyczyn zaleca się niezwłocznie je naprawić  zgodnie z instrukcjami producenta.