Ile trwa budowa hal stalowych?

Hale wykorzystywane przez przedsiębiorstwa mają wiele przewag nad budynkami murowanymi. Najważniejszą z nich jest fakt, że takie obiekty wznosi się bardzo szybko. Ma to znaczenie dla właścicieli firm, którzy potrzebują gotowego budynku w ciągu kolejnych tygodni. Wzniesienie murowanej hali w tak krótkim czasie byłoby niemożliwe.

Budowa hal z płyt warstwowych czy stali zwykle trwa od czterech do ośmiu miesięcy. Tempo prowadzonych prac zależy jednak od wielu czynników. Większe firmy, które zatrudniają wielu pracowników, zwykle zapewniają szybsze terminy zrealizowania zlecenia. Prace można przyspieszyć także poprzez wcześniejsze zamówienie materiałów i sprawne dogadanie projektu.

Czynniki wpływające na czas budowy hal

Współczesne hale przemysłowe i magazynowe wznosi się bardzo szybko w porównaniu do standardowych budynków murowanych. Na ostateczny termin realizacji zlecenia wpływa jednak wiele czynników. Do najważniejszych z nich warto zaliczyć:

  • dostępność danej firmy – w sytuacji, gdy wybrana przez Ciebie firma regularnie ma wielu klientów, czas oczekiwania na realizację zlecenia może okazać się dłuższy,
  • ewentualne dojazdy – jeśli korzystasz z usług firmy, której siedziba znajduje się daleko, trzeba liczyć się także z czasem dojazdów,
  • przestoje w dostępności materiałów budowlanych,
  • ewentualne trudności, do których doszło w trakcie realizacji zlecenia.

Na termin realizacji prac może mieć wpływ także sam inwestor. Jeśli jest on słabo dyspozycyjny i niezbyt zaangażowany w inwestycje, firma może mieć problem z ustaleniem z nich ważnych szczegółów.