Od czego zależy koszt montażu płyty warstwowej?

Płyty warstwowe to materiały wykorzystywane w celu poprawienia właściwości termoizolacyjnych budynku oraz jego budowy od podstaw. Powinny być montowane przez specjalistów z odpowiednimi uprawnieniami. Koszt takich usług zależy od wielu czynników. Do najważniejszych z nich warto zaliczyć:

  • powierzchnię, jaką pokrywa się płytami warstwowymi,
  • stopień skomplikowania prac – płyty warstwowe na dachu często układa się trudniej,
  • montaż rynien i obróbek blacharskich, bez których niemożliwe jest ukończenie inwestycji,
  • ewentualne dojazdy i dodatkowe usługi świadczone przez firmę.

Montaż płyty warstwowej kosztuje od kilkudziesięciu do ponad 100 zł za metr kwadratowy. Każda firma ustala jednak indywidualne ceny, biorąc pod uwagę potrzeby danego klienta i parametry budynku. Koszt usług różni się także w zależności od miejsca, w którym są prowadzone prace. Zwykle działania montażowe w dużych miastach są droższe niż te w mniejszych miejscowościach. Niekiedy można jednak liczyć na atrakcyjne zniżki za stałą współpracę.

Nie tylko koszt płyty warstwowej

Zakupienie płyty warstwowej jest zdecydowanie największym kosztem podczas ocieplania czy też budowy budynku przemysłowego. Trzeba jednak pamiętać, że w trakcie prac montażowych są potrzebne także inne produkty. Dostarczeniem części łączących płyty warstwowe zajmują się zwykle firmy realizujące inwestycję i wliczają je w cenę usługi. Klient musi jednak zainwestować w obróbki blacharskie i rynny. Ma on możliwość wyboru odpowiedniego koloru takich produktów. Są to bowiem elementy widoczne – najczęściej występują w uniwersalnych barwach, takich jak odcienie brązu, szarości czy czerni.