Płyty termoizolacyjne PIR coraz częściej zastępują tradycyjne rozwiązania, jeśli chodzi o ocieplanie obiektów. Nic w tym dziwnego. Charakteryzują się niezwykle niskim współczynnikiem przenikania ciepła, dzięki czemu sprawiają, że dany budynek jest bardziej energooszczędny. Płyty nie zabierają tak dużo powierzchni użytkowej, jak inne rozwiązania, a w dodatku są odporne na działanie wody, ognia i gryzoni. Gdzie się je najczęściej stosuje?

Budynki mieszkalne

Nowoczesne płyty termoizolacyjne termPIR®  można zastosować do ocieplania w zasadzie każdej części domu: od dachu (płaskiego i skośnego), przez ściany, stropy, tarasy, aż po piwnice, podłogi i fundamenty. Cienka warstwa płyt nie odbiera przyszłym mieszkańcom domu tyle powierzchni użytkowej, co tradycyjne rozwiązania.

Obiekty przemysłowe

W obiektach przemysłowych liczy się przede wszystkim praktyczność danego rozwiązania. Dlatego chętnie ociepla się je płytami termPIR®. Mają one bardzo wysokie parametry termoizolacyjne, a do tego przez lata służą bezawaryjnie nawet w ciężkich warunkach. Przedsiębiorcy decydują się na płyty,  by w ciągu najbliższych lat korzystania z obiektu uniknąć zbędnych remontów i napraw.

Chłodnie i mroźnie

Płyty termPIR® są też wspaniałym wyborem przy budowie chłodni i mroźni. W tym wypadku mają nieco inne zadanie: zapobiegają nagrzaniu się obiektu wewnątrz, aby cały czas utrzymywał on swój specyficzny mikroklimat. Płyty termoizolacyjne radzą sobie świetnie z utrzymywaniem odpowiedniej temperatury w chłodni, bez względu na warunki pogodowe panujące na zewnątrz.

Obiekty inwentarskie

Płyty termPIR®  stosuje się również do ocieplania obiektów inwentarskich. Prawidłowe warunki cieplne wpływają korzystnie na wydajność i zdrowie zwierząt. Zapobiegają również rozwojowi grzybów i pleśni i korzystnie wpływają na żywotność całego budynku. Ich niewątpliwą zaletą jest to iż można je myć z pomocą myjek ciśnieniowych.